eRosary: elektroniczny różaniec już dostępny w Polsce

Firma Acer wprowadziła na polski rynek prawdziwą nowość dla katolików, czyli inteligentny różaniec ClickToPray eRosary. Gadżet dostępny jest w cenie 449 zł.

Kilka tygodni temu pisałem o niezwykłym gadżecie dla wiernych Kościoła Katolickiego, jakim jest ClickToPray eRosary. Nowy produkt zaprojektowano w Watykanie, a przeznaczony jest dla katolików idących z duchem czasu, którzy nie stronią od nowinek technologicznych.

Urządzenie jest inteligentne i przypomina w działaniu typowe smartbandy, a więc oprócz wspomagania w modlitwie potrafi także monitorować codzienną aktywność użytkownika. Produkt składa się z 10 obsydianowych koralików oraz krzyża stanowiącego główny jego element. To właśnie w nim znajduje się cała elektronika, zasilanie oraz sensory umożliwiające działanie. Dzięki temu różaniec może łączyć się ze smartfonem i współpracować z aplikacją ClickToPray.

ClickToPray eRosary oferuje trzy tryby modlitwy, mianowicie standardową, kontemplacyjną oraz tematyczną. Aktywacja urządzenia odbywa się natomiast poprzez zrobienie znaku krzyża. Urządzenie potrafi jednak znacznie więcej, gdyż posiada też funkcje fitness, a więc liczy kroki oraz pozwala ustalić dzienne cele aktywności fizycznej.

Obudowa odporna na wodę i pył pozwala korzystać ze sprzętu również poza domem, zaś bateria wystarczy na 4 dni pracy. Można ją ładować bezprzewodowo za pomocą specjalnej stacji dokującej, a cały proces trwa 2,5 godziny.

Inteligentny różaniec dostaniemy w sklepie Acer Store za kwotę 449 zł.

eRosary

Źródło

You may also like...