Essential Phone odzyska funkcję konfiguracji notcha

Jest szansa na to, że Essential Phone odzyska funkcję konfigurowania notcha. Przywróci ją jedna z przyszłych aktualizacji systemu Android 9.0 Pie.

Essential Phone był jednym z pierwszych smartfonów, który otrzymał system Android 9.0 Pie. Oprócz wielu nowych funkcji oraz usprawnień, pojawiła się jednak pewna wada, która mogła nieco irytować użytkowników.

W poprzedniej wersji Androida wspomniany smartfon otrzymał funkcję personalizacji ustawień notcha. Funkcja umożliwiała bowiem dopasowanie sposobu w jaki każda aplikacji wykorzystywała wcięcie oraz obszar pasku statusu. Nowy system, nie wiedzieć czemu odebrał jednak tę możliwość. Na szczęście pojawiła się spora szansa na jej powrót.

Przedstawiciel producenta poinformował na Reddicie, że funkcja ustawień obsługi notcha może powrócić w kolejnej aktualizacji systemu. Zapewnił, że programiści pracują już nad przeniesieniem kodu z Oreo do najnowszej wersji systemu. Nie będzie to wprawdzie łatwe, gdyż wymaga przepisania wielu elementów, jednak miejmy nadzieję, że to się uda.

Na pewno nie stanie się to jednak w najbliższej aktualizacji, gdyż kod musi zostać odpowiednio przetestowany, by upewnić się, że działa stabilnie.

Essential Phone

Źródło: Reddit.com

You may also like...