Essential Phone w teście JerryRigEverything

Zack Nelson przetestował wytrzymałość kolejnego smartfona. Tym razem zajął się modelem Essential Phone, który niedawno trafił na sklepowe półki.

Essential Phone to jeden z najnowszych smartfonów dostępnych na rynku. Sprzęt jest dziełem Andy Rubina, współtwórcy systemu Android, więc oczekiwania wobec niego były bardzo duże. Po kilku przesunięciach premiery, sprzęt trafił wreszcie do sprzedaży i w sieci pojawiają się kolejne jego testy.

Smartfon został niedawno sprawdzony przez specjalistów z witryny iFixit, którzy przyznali mu najniższą możliwą ocenę, w kwestii konstrukcji. Sprzęt okazał się źle zaprojektowany, a dostanie się do podzespołów jest niezwykle utrudnione i może skutkować uszkodzeniem ekranu.

Teraz Essential Phone został przetestowany przez Zacka Nelsona, właściciela kanału JerryRigEverything. Zajmuje się on ekstremalnymi testami sprzętu, sprawdzając ich wytrzymałość na zarysowania obudowy, upadki, ogień, a także wyginanie.

Nelson rzadko przeprowadza test upadku, ale tym razem zdecydował się taki wykonać. Nowy smartfon ma bowiem ceramiczne plecki, szkło Gorilla Glass 5 oraz tytanową ramkę, więc teoretycznie powinien być wytrzymały. Taki właśnie jest w praktyce, choć tylko w przypadku upadku na plecy. Upadek na wyświetlacz skończył się bowiem jego uszkodzeniem.

Jeśli macie zamiar kupić ten telefon, to powinniście wyposażyć go w jakieś dobre szkło hartowane, które uchroni wyświetlacz w przypadku upadku na twardą powierzchnię. Pełny test obejrzycie na poniższym wideo.

Essential Phone

Źródło: YouTube.com

You may also like...