iFixit na żądanie Samsunga usunęło recenzję Galaxy Fold

Przeprowadzony przez iFixit test Galaxy Fold nie spodobał się Samsungowi. Koncern zażądał więc od serwisu usunięcia artykułu z jego strony.

Wygląda na to, że pierwszy składany smartfon Samsunga jakim jest Galaxy Fold, może okazać się wpadką na miarę Galaxy Note 7. A producent zamiast załagodzić sprawę, swymi działaniami dodatkowo dolewa oliwy do ognia.

Przypomnę, że kilka tygodni temu swą opinią na temat smartfona podzielili się redaktorzy kilku dużych portali technologicznych, którzy otrzymali je do testów. Ich wrażenia z użytkowania sprzętu, mającego być rewolucją na rynku, okazały się delikatnie mówiąc mało pozytywne. Recenzenci twierdzili bowiem, że sprzęt zepsuł się już po dwóch dniach użytkowania. Jego wyświetlacz nie działał jak należy, a dodatkowo pojawiały się w nim wybrzuszenia.

Samsung szybko wydał oświadczenie, w którym przekonywał, że problemy z wyświetlaczem są efektem usunięcia przez recenzentów ochronnej folii ekranu. To wyjaśnienie chyba nie do końca wszystkich przekonało. Producent dość szybko zdecydował się przełożyć premierę swego sprzętu, m.in., w Chinach, Korei Południowej oraz Hiszpanii. Równocześnie firma poprosiła recenzentów o zwrot urządzeń wysłanych im do testów, rzekomo celem analizy sprzętu.

Swoją cegiełkę dołożył też serwis iFixit, który opublikował recenzję nowego smartfona, wytykając jego wady konstrukcyjne. Specjaliści odkryli, że smartfon ma dużą szparę pomiędzy wyświetlaczem i ramką, którą może wnikać do środka kurz, wilgoć oraz drobiny brudu, doprowadzając do uszkodzenia wyświetlacza. Samsungowi najwyraźniej taki opis jego produktu bardzo się nie spodobał, gdyż poprosił witrynę o zdjęcie recenzji.

Witryna tekst usunęła, więc recenzji już w tym serwisie nie zobaczycie. Na stronie możemy jedynie przeczytać wyjaśnienie, że wprawdzie iFixit nie miało żadnych powodów do usunięcia tekstu, ale zrobiło to ze względu na szacunek dla firmy z którą współpracuje.

Taki ruch nie jest dobrym pomysłem z marketingowego punktu widzenia. Wiele osób może teraz pomyśleć, że koreański producent próbuje uciszyć krytykę dotyczącą własnego sprzętu.

Galaxy Fold

Źródło: ifixit.org

You may also like...