Zasilacze Apple mogą porazić prądem. Firma wycofuje je z rynku

Apple wycofuje z rynku sporą partię starszych modeli zasilaczy. Powodem jest ich wada konstrukcyjna, która naraża użytkowników na porażenie prądem.

Z prądem nie ma żartów, dlatego tak istotnym jest by nasza ładowarka do smartfona była nie tylko oryginalna, ale i w pełni sprawna. Niestety producentom akcesoriów do urządzeń mobilnych, czasem zdarzają się wpadki. Zastosowanie słabej jakości materiałów sprawia, że sprzęt ulega uszkodzeniu, powodując zagrożenie dla użytkowników.

Apple ogłosiło właśnie wycofanie z rynku starszych modeli zasilaczy, które mogą porazić użytkownika prądem. Sprawa dotyczy urządzeń produkowanych w latach 2003-2010 i przeznaczonych dla Maców oraz urządzeń z systemem iOS. Chodzi dokładnie o taką wtyczkę jaką widać na poniższym zdjęciu.

Akcesoria trafiły przede wszystkim na rynki azjatyckie, ale były też dostępne w Wielkiej Brytanii. Firma twierdzi, że z powodu złego doboru materiałów, obudowy zasilaczy podczas użytkowania sprzętu mogą pęknąć. Wówczas pojawią się nieosłonięte podzespoły i przewody, których dotknięcie może spowodować porażenie.

Jeśli więc posiadacie wadliwy zasilacz, to na stronie Apple znajdziecie informacje pozwalające go wymienić na sprawny.

zasilaczy

Źródło: Apple.com

You may also like...