Europejska Komisja ukarze Samsunga?

Samsung od dawna walczy z Apple o patenty, a obie firmy ciągle próbują doprowadzić do zakazu sprzedaży produktów konkurencji, na poszczególnych rynkach. Takie postępowanie może się jednak poważnie odbić na koreańskim koncernie.

Samsung dostał już jedną grzywnę w wysokości 1 miliarda dolarów, które musi zapłacić Apple za wykorzystywanie jej patentów. Większy cios może jednak otrzymać ze strony Komisji Europejskiej. Chodzą słuchy, że ta planuje nałożyć na koreańskiego giganta ogromną grzywnę w wysokości 15 miliardów dolarów.

Samsung w walce z Apple wykorzystuje średnio istotne patenty, starając się w ten sposób zablokować na rynku europejskim sprzedaż produktów konkurencji. Takie działanie nie podoba się Komisji Europejskiej. Organ rozważa więc nałożenie na Samsunga kary w wysokości 10 procent ubiegłorocznych przychodów. Te w 2011 roku wyniosły 148,9 miliarda dolarów. Kara mogłaby więc sięgnąć 14,8 miliarda dolarów.

Samsung nie jest jedyną firmą, która może poważnie ucierpieć w batalii patentowej. Przypomnę, że należąca do Google firma Motorola Mobility, usiłująca doprowadzić do zakazu sprzedaży Xboxa 360 na rynku europejskim, również może zostać obłożona poważną grzywną.

Samsung

Źródło: Guardian.co.uk

You may also like...