Druga beta Androida 8.0 dla Galaxy S8

Samsung udostępnił już drugą betę systemu Android 8.0 Oreo dla Galaxy S8. Najpierw otrzymali ją użytkownicy w Wielkiej Brytanii, a teraz także w USA.

Właściciele Galaxy S8 oraz S8+ z pewnością nie mogą się już doczekać premiery Androida 8.0 Oreo. Jego debiut nie powinien być już zbyt odległy w czasie, gdyż Samsung właśnie udostępnił drugą wersję bety nowej platformy.

W zeszły piątek otrzymali ją mieszkańcy Wielkiej Brytanii. A teraz pojawiła się również w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozpoczęto dystrybucję firmware’u o numerze G955USQU1ZQK6. Nowa wersja bety zawiera październikową poprawkę bezpieczeństwa, a także łatki poprawiające stabilność działania trybu DeX oraz Launchera.

Po jej zainstalowaniu, pojawiły się także nowe style zegarów dla funkcji Always On Display oraz ekranu blokady telefonu. Użytkownicy mogą także regulować poziom przejrzystości powiadomień. Natomiast w przypadku używania funkcji Smart View i przenoszenia obrazu na telewizor, ekran smartfonu wyłącza się w celu oszczędzania baterii.

Niestety Samsung nie ujawnił kiedy druga wersja bety nowego Androida, pojawi się także na innych rynkach. Nie znamy też daty oficjalnej premiery pełnej wersji systemu, choć mówi się, że może to nastąpić jeszcze w tym roku. Gdy będzie już dostępny, udział w rynku Oreo z pewnością wzrośnie. Na razie jest bowiem bardzo słaby. Z ostatniego raportu Google wynika, że zainstalowano go jedynie na 0,3% wszystkich urządzeń z Androidem.

Galaxy S8

Źródło: Sammobile.com

You may also like...