Galaxy Note 10.1 narusza patenty LG

Trudno powiedzieć, czy wojny patentowe kiedyś się zakończą. Raczej nie nastąpi to prędko, skoro co jakiś czas słyszymy o zupełnie nowym sporze.

Najnowsza batalia o patenty, rozgrywa się pomiędzy Koreańczykami. Po jednej stronie barykady znalazł się LG Display, po drugiej zaś Samsung. LG Display oskarża Samsunga o naruszenie patentów, które zostały wykorzystane w mobilnym urządzeniu Galaxy Note 10.1.Przed sądem w Seoulu firma złożyła pozew, w którym domaga się zakazu sprzedaży wspomnianego smartfona, ponieważ wierzy, że urządzenie narusza aż trzy patenty związane z technologią wyświetlaczy opartych na ciekłych kryształach, czyli po prostu LCD.

Rzecznik Samsunga wydał oświadczenie, w którym powiedział, że kontroluje każdy aspekt roszczenia LG i zamierza podjąć wszystkie niezbędne działania by chronić własne interesy.

Sporne patenty zostały opracowane w 1996 roku i są do dziś wykorzystywane w tabletach. LG chce wstrzymania sprzedaży Galaxy Note 10.1, albo płacenia niemal 100 milionów dolarów grzywny każdego dnia, dopóki produkcja urządzenia nie zostanie wstrzymana.

Samsung poddać się jednak nie zamierza. Firma na początku grudnia przygotowała własny pozew przeciwko LG, oskarżając koncern o naruszenie aż siedmiu patentów, także związanych z ekranami LCD, z których jeden jest wykorzystywany w smartfonie LG Optimus G.

Dla ścisłości, jest to już piąta w tym roku batalia sądowa pomiędzy Samsungiem oraz LG. Obie firmy walczą o przejęcie lukratywnego biznesu produkcji paneli LCD, więc nie zawahają się przed pójściem na całość. Szczególnie, że oba koncerny produkują nie tylko ekrany do smartfonów i tabletów, lecz także do telewizorów LCD.

Źródło: Koreatimes.co.kr

You may also like...