Stymulator języka zredukuje chrapanie i bezdech senny

eXciteOSA to urządzenie które pomoże osobom chrapiącymi oraz cierpiącym na bezdech senny. Niewielki gadżet jest bowiem specjalnym stymulatorem języka.

Miliony osób na całym świecie mają problem z chrapaniem, a także bezdechem sennym. Pierwsza przypadłość przeszkadza może być uciążliwa dla domowników, którzy z nami śpią, lecz druga stanowi już poważne zagrożenie dla życia. Na rynku pojawił się jednak gadżet, który pomoże osobom cierpiącym na obie te przypadłości.

eXciteOSA pomoże z chrapaniem

Amerykańska Agencja Żywności i Leków dopuściła bowiem do użytku urządzenie o nazwie eXciteOSA. Ten niewielki gadżet służy do stymulacji języka i jak widać na poniższym zdjęciu, można go nosić w czasie dnia, np., podczas pracy lub nauki.

eXciteOSA
eXciteOSA

Urządzenie zapewnia stymulację nerwowo-mięśniową za pomocą czterech elektrod, dwóch powyżej i dwóch poniżej języka. Pacjenci powinni z niego korzystać przez pierwsze sześć tygodni po 20 minut dziennie, a następnie tylko raz w tygodniu. Zabieg przeznaczony jest dla osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych, które nie mają przeciwwskazań i cech uzębienia.

Według agencji, urządzenie w 87 przypadkach na 155 pacjentów o około 20 procent obniża hałas chrapania o natężeniu powyżej 40 dB. Tymczasem w przypadku podgrupy pacjentów, którzy zmagali się zarówno z chrapaniem, jak i łagodnym bezdechem sennym, u 41 osób z 48 badanych zmniejszyło wskaźnik bezdechu i spłycenia oddechu o 48%.

Trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z eXciteOSA niesie ze sobą pewne skutki uboczne. Najczęściej obserwowanymi przez FDA było nadmierne wydzielanie śliny, dyskomfort języka lub zębów, mrowienie języka i wrażliwość na wypełnienie zębów. Można do nich zaliczyć również metaliczny posmak, krztuszenie się oraz ucisk w szczęce.

eXciteOSA

Produkt można kupić wyłącznie na receptę, a przeznaczony jest dla osób dorosłych w wieku poniżej 18 lat. Nie mogą one mieć rozrusznika serca, wszczepionych elektrod, tymczasowych lub stałych implantów, aparatu ortodontycznego lub biżuterii dentystycznej. Nie można nim również leczyć ciężkiego bezdechu sennego. Natomiast pacjenci pragnący korzystać ze sprzętu, przed rozpoczęciem leczenia powinni przejść kompleksowe badanie dentystyczne.

Źródło

You may also like...