Przyszłoroczne smartfony Galaxy A dostaną nowego Exynosa

Inżynierowie Samsunga pracują nad kolejnym procesorem dla średniego segmentu. Exynos 9630 pojawi się prawdopodobnie w nowych smartfonach z rodziny Galaxy A.

Samsung generalnie wykorzystuje w swych smartfonach głównie procesory Qualcomma, ale ma w ofercie także kilka modeli wyposażonych we własne układy. Właśnie pojawiły się wieści, że producent planuje następcę procesora Exynos 9610, którego zastosował w serii Galaxy A.

Nowy układ nosi nazwę Exynos 9630 i prawdopodobnie trafi do przyszłorocznych modeli należących do tej rodziny. Według przecieków producent planuje zastosowanie go w Galaxy A51 oraz A71. Źródła donoszą, że wewnętrzne testy nowego układu oznaczonego numerem S5E9630 już się rozpoczęły. Nie wiemy jednak kiedy producent zdecyduje się dokonać jego oficjalnej prezentacji.

Specyfikacja także pozostaje nieznana. Możemy jednak założyć, że producent nie poczyni w nim żadnych istotnych zmian konstrukcyjnych. Należy więc spodziewać się tej samej 8 mm litografii co w modelu Exynos 9820. Niewykluczone jednak, że wzrośnie jego wydajność, a także zmniejszy się zużycie energii.

Exynos 9630

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...