Fabryczny reset w smartfonach LG można obejść

Specjalista o pseudonimie RootJunky pokazał, że smartfony firmy LG są bardzo słabo zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą i można z łatwością obejść zabezpieczenia funkcji fabrycznego resetu.

Jeśli ktoś skradnie naszego smartfona, wówczas pierwszą czynnością którą robi, jest przeprowadzenie fabrycznego resetu urządzenia. To opcja przywracająca wszelkie ustawienia do stanu faktycznego i dzięki temu można go bezpiecznie sprzedać. Ale najważniejsze jest to, że wyłącza również funkcję Find My Phone, pozwalającą zlokalizować skradzione lub zgubione urządzenie.

Funkcja fabrycznego resetu jest naturalnie dodatkowo zabezpieczona, by złodziej nie miał do niej dostępu, a przynajmniej tak mogłoby się wydawać, gdyż haker RootJunky udowodnił, że przynajmniej w urządzeniach firmy LG, zabezpieczenia da się łatwo obejść. Na poniższym filmie pokazuje, że wystarczy kilka minut, by zdjąć blokady fabrycznego resetu i całkowicie wyczyścić sprzęt, aby można go było później sprzedać bez żadnych kłopotów.
Zobacz najtańsze smartfony

Proces jest wprawdzie trochę skomplikowany, ale jeśli ma się czas i wie co robi, da się go przeprowadzić. Nie wiadomo jednak, czy metoda jest skuteczna na wszystkich smartfonach LG, czy też tylko na testowanym przez RootJunky LG G4 oraz nowym LG V10.

Źródło: Andoridpolice.com

You may also like...