Face ID jest wolniejsze od Touch ID

W sieci pojawiły się pierwsze testy iPhone’a X. Wskazują one, że technologia Face ID wcale nie jest tak idealna, gdyż okazuje się wolniejsza od standardowego Touch ID.

Już jutro iPhone X będzie mieć swą oficjalną premierę i można go będzie kupić na tej stronie. Część egzemplarzy trafiła już w ręce użytkowników i w sieci dostępne są recenzje. Apple wprawdzie próbowało temu zapobiec, blokując aktywację smartfona, lecz na niewiele się to zdało i każdy może zobaczyć co oferuje jej sprzęt.

A na razie nie on stawiany w najlepszym świetle, szczególnie w kwestii nowości jaką jest kamera Face ID. Wiemy już, że nie potrafi rozróżnić bliźniaków, a teraz okazuje się, że odblokowanie telefonu za jej pomocą wcale nie jest takie szybkie. Podczas konferencji Apple twierdziło, że kamera działa szybciej od standardowego czytnika Touch ID. Nie jest to jednak prawda, co potwierdza test serwisu Tom’s Guide.

Jego autor Mark Spoonauer, ze stoperem zmierzył czas potrzebny na pełne odblokowanie telefonu. W przypadku czytnika odcisków zajęło to 0,91 sekundy. Tymczasem kamera zrobiła to w czasie aż 1,8 sekundy, czyli dwukrotnie dłużej.

Można ten czas nieco skrócić, używając funkcji Raise to Wake, która aktywuje kamerę w momencie uniesienia telefonu. Ale nawet wtedy zajmuje to 1,48 sekundy, czyli nadal dłużej od zwykłego czytnika.

Teoretycznie nieco ponad pół sekundy więcej nie wydaje się dużym opóźnieniem, ale jeśli w ciągu dnia wiele razy odblokowujemy telefon, robi to już różnicę. A najgorsze jest to, że użytkownicy nie mają alternatywy w postaci szybszego czytnika, gdyż telefon go nie posiada. Muszą więc korzystać z kamery lub kodu.

Face ID

Źródło: Tomsguide.com

You may also like...