Nowy pomysł Facebooka wywoła rozpacz wielu użytkowników

Facebook eksperymentuje z ukrywaniem liczby lajków pod postami. Na razie portal testuje nowy pomysł na mobilnej platformie Android.

Dla wielu użytkowników mediów społecznościowych, bardzo istotna jest ilość lajków, jakie zdobywają ich posty. Dla masy osób stanowi to praktycznie sens ich życia, więc starają się wszelkimi sposobami zdobyć ich jak najwięcej. Najchętniej zamieszczają więc różnego rodzaju fotografie, bardzo często w imprezowym stylu lub z niekompletną garderobą, gdyż takie przyciągają najwięcej uwagi. Potem mogą pochwalić się przed znajomymi ile lajków udało im się zebrać.

Wkrótce Facebook może im jednak odebrać tę możliwość, ukrywając ilość lajków otrzymanych przez każdy post. Znana ekspertka Jane Manchun Wong, twierdzi bowiem, że portal pracuje nad takim właśnie pomysłem. Wskazówki sugerujące taką koncepcję, udało się jej odkryć za pomocą inżynierii wstecznej zastosowanej na prototypie aplikacji dla Androida. Gdy pomysł wejdzie w życie, użytkownicy portalu zobaczą tylko nazwiska osób, które zareagowały na konkretny wpis. Licznik reakcji ujrzy natomiast jedynie osoba publikująca komentarz.

Dodam, że trwają też prace nad podobną funkcją dla Instagrama. Portal potwierdził już, że faktycznie taka opcja jest planowana, ale na razie jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Biorąc jednak pod uwagę, że oba serwisy należą do jednej firmy, to należy oczekiwać, że ta sama funkcja pojawi się też na Facebooku.

Facebook

Źródło

You may also like...