Facebook przygotowuje tryb Dark Mode. Firma testuje go na Androidzie

Facebook już niebawem dołączy do grona firm, których aplikacje posiadają tryb Dark Mode. Portal testuje właśnie nową funkcję, sprawdzając ją na platformie Android.

W ciągu ostatniego roku wiele firm udostępniło w swych aplikacjach Dark Mode. Modna ostatnio opcja nie tylko pomaga korzystać z programu wieczorem, gdyż ciemna stylistyka mnie razi oczy. W urządzeniach z ekranami OLED pozwala też zmniejszyć zużycie energii, co oczywiście jest dodatkową korzyścią.

Wiemy już na pewno, że Dark Mode będzie standardowym wyposażeniem systemu Android Q, jednakże firmy wprowadzają go już teraz w własnym zakresie. Być może wkrótce tryb otrzyma również również Facebook. Znany portal rozpoczął właśnie jego testy w oficjalnej aplikacji dla platformy Android.

Funkcja jest obecnie na bardzo wczesnym etapie prac, więc raczej szybko nie będziemy mogli z niej korzystać. Screeny udostępnione na Twitterze przez Jane Manchun Wong, zapowiadają się jednak bardzo interesująco. Na razie jednak nie jest to ostateczna wersja trybu, więc jak widać, ciemna kolorystyka nie jest jeszcze całkowita. Finalna wersja powinna prezentować się zdecydowanie lepiej.

Tryb Dark Mode z pewnością bardzo przyda się użytkownikom, które nie mogą żyć bez Facebooka i sprawdzają swój status również w nocy. Dodam, że portal już wcześniej wprowadził ten tryb w komunikatorze Messenger, więc kolejnym krokiem będzie firmowa aplikacja.

Dark Mode

Źródło: Twitter.com

You may also like...