WhatsApp wprowadza biometryczną autoryzację dla Androida

Komunikator WhatsApp podnosi poziom ochrony aplikacji. Użytkownicy Androida mogą już testować całkowicie nowy system logowania, używający odcisku palca.

Jeszcze trochę i wszystkie firmy technologiczne zrezygnują z wykorzystywania haseł w oferowanych usługach. Informowałem dziś, że użytkownicy Androida mogą się zalogować do swego konta Google za pomocą odcisku palca. Podobne rozwiązanie dla posiadaczy smartfonów z tą platformą, wprowadza teraz komunikator WhatsApp.

W najnowszej becie komunikatora, z którego na całym świecie korzysta ponad miliard osób, pojawiła się nowa funkcja. Użytkownik smartfona może bowiem dostać się do aplikacji za pomocą odcisku palca. Dodatkowo może też ustawić czas, po którym program samoczynnie się zablokuje i będzie wymagał ponownego odblokowania. Do wyboru jest natychmiastowa blokada, po 1 minucie lub po 30 minutach.

Twórcy aplikacji podwyższyli też poziom prywatności. Użytkownik może wybrać opcję, dzięki której na zablokowanym ekranie aplikacja nie pokaże żadnej zawartości oaz powiadomień. Pamiętajmy jednak, że na razie funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników bety komunikatora. Pozostali będą więc musieli chwilę poczekać na jej udostępnienie. Nowa opcja pozwoli znacznie lepiej chronić prywatność prowadzonych za pośrednictwem aplikacji rozmów.

Dodam, że biometryczny system autoryzacji nie jest w WhatsApp nowością. Mniej więcej siedem miesięcy temu otrzymali go użytkownicy iOS, którzy mogą odblokować aplikację poprzez Touch ID lub Face ID.

WhatsApp

Źródło: Wabetainfo.com

You may also like...