Facebook pozwany w związku z kryptowalutą

Firma Current wytoczyła proces oddziałowi Facebooka o nazwie Calibra, zajmującym się kryptowalutą Libra. Sprawa dotyczy podobieństw w wyglądzie logotypu przedsiębiorstwa.

Kryptowaluta Libra, którą Facebook chce wprowadzić na rynek, ma coraz większe problemy. Jak wczoraj informowałem, projekt porzucili operatorzy kart płatniczych oraz eBay, co z pewnością znacznie obniży użyteczność cyfrowego pieniądza.

Jakby tego było mało, Facebook ma kolejny problemy, tym razem dotyczący naruszenia własności. Specjalizujące się w mobilnej bankowości przedsiębiorstwo Current, wytoczyło właśnie proces należącej do portalu firmie Calibra, która zajmuje się kryptowalutą. Oskarżyło ją o bezprawne wykorzystanie jej logotypu. Current twierdzi, że logo wykorzystywane przez Calibra jest nie tylko myląco podobne, ale praktycznie identyczne z używanym znakiem handlowym. Na dowód opublikowała na Twitterze oba logotypy umieszczone obok siebie.

Co ciekawe oba logotypy są dziełem firmy Character z San Francisco, którą również wymieniono w pozwie. Jeszcze ciekawsze jest to, że Current złożyło wniosek o rejestrację znaku handlowego dopiero 26 czerwca, kilka dni po tym jak Facebook oficjalnie zaprezentował Calibrę.

Stuart Sopp, dyrektor generalny Current twierdzi, że prace nad firmowym logiem prowadzono wspólnie z firmą Character przez sześć miesięcy. Natomiast podobieństwo obu logototypów zauważył tuż po tym jak Facebook zaprezentował swą firmę. Trudno powiedzieć kto jest odpowiedzialny za podobieństwo obu znaków handlowych, ale ich autorem jest jedna firma, to na nią pada podejrzeniem. Sprawę będzie więc musiał rozstrzygnąć sąd.

Libra

Źródło

You may also like...