Google usuwa ze swego sklepu aplikacje pożyczkowe

Google wypowiedziało wojnę firmom pożyczkowym, które oferują aplikacje w Google Play Store. Chodzi o firmy oferujące kredyty ze zbyt dużym oprocentowaniem.

Google Play Store jest miejscem, w którym można znaleźć miliony aplikacji o bardzo różnej funkcjonalności. Wśród dostępnej oferty są też aplikacje pożyczkowe, umożliwiające szybkie zdobycie gotówki. Niestety nie wszystkie z nich działają zgodnie z zasadami i niektóre potrafią oferować pożyczki z zawyżonym oprocentowaniem. Takim właśnie aplikacjom Google wydało właśnie wojnę i postanowiło usunąć je ze swego sklepu.

Jak donosi The Wall Street Journal, amerykański koncern zablokował aplikacje, oferujące niewielkie pożyczki z rocznym oprocentowaniem na poziomie 36% lub wyższym. Rzecznik firmy wyjaśnił, że aplikacje były niezgodne ze zmodyfikowanym w sierpniu regulaminem finansowym. Wprowadzono w nim wówczas zmiany mające na celu ochronę użytkowników przed wyzyskiem.

Jak można się domyśleć, działania amerykańskiego koncernu nie spodobały się firmom pożyczkowym. Zmusza ich to bowiem do obniżenia oprocentowania lub całkowitej opuszczenia sklepu dającego im dostęp do masy klientów. Wielu z nich uważa, że decyzja ta zaszkodzi legalnym pożyczkodawcom, a także spowoduje że konsumenci będą mieli problemy z uzyskaniem pożyczek.

Teoretycznie firmy, których aplikacje zablokowano nie złamały żadnego prawa, choć ich działania nie są do końca etyczne. Decyzja Google wzbudza więc wiele kontrowersji i nie każdy się z nią zgadza.

Google Play Store

Źródło

You may also like...