Facebook rzuca wyzwanie Tinderowi funkcją randkową

Podczas kolejnej edycji konferencji, której Facebook zorganizował dla deweloperów, poznaliśmy nowe plany dotyczące rozwoju portalu. Jeden z nich jest szczególnie interesujący, gdyż rzuca wyzwanie Tinderowi.

Facebook od dawna nie wprowadził dla swych użytkowników żadnych nowych funkcji, ale to się wkrótce zmieni. Wczoraj odbyła się bowiem kolejna edycja corocznej konferencji dla deweloperów, na której poznaliśmy nowe plany firmy na najbliższą przyszłość.

A zapowiadają się bardzo interesująco, gdyż jednym z pomysłów jest rzucenie wyzwania Tinderowi – najpopularniejszej aplikacji randkowej. Mark Zuckerberg zdradził podczas konferencji, że powstanie funkcja randkowa, która zostanie zaimplementowana do mobilnej aplikacji portalu. To zaskakująca informacja, gdyż największy portal społecznościowy nigdy wcześniej niczego takiego nie oferował.

Warto jednak dodać, ze w przeciwieństwie do wspomnianego Tindera, nowa funkcja nie będzie służyć wyłącznie do umawiania się na przygodny seks. Zuckerbgerg chce, by była wykorzystywana do budowania długotrwałych związków. Szef portalu wyjaśnił przy okazji, że funkcja ma być dostępna tylko w firmowej aplikacji mobilnej, a także będzie całkowicie opcjonalna. Użytkownicy nie będą musieli z niej korzystać, jeśli uznają, że nie ma takiej potrzeby.

Funkcja posiadać ma specjalny profil randkowy, który ma być całkowicie oddzielony od głównego profilu. Po ustawieniu swych preferencji, nowa opcja będzie następnie kojarzyć osoby o podobnych zainteresowaniach. Oczywiście to co użytkownik będzie robił w nowej funkcji, nie zostanie w żaden sposób ujawnione na jego głównym profilu. Nie musi się więc obawiać, że przyjaciele od razu dowiedzą się o jego randkach.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Facebook rozpocznie testy nowej funkcji i wówczas poznamy więcej szczegółów na jej temat.

Facebook

Źródło: Newsroom.fb.com

You may also like...