Facebook sprzeda nam bilety do kina

Facebook rozszerza funkcję sprzedaży biletów do kina również o Wielką Brytanie. Użytkownicy portalu mogą w ten sposób korzystać z kin największych sieci.

Facebook to nie tylko miejsce kontaktu z naszymi znajomymi, ale też szereg dodatkowych usług ułatwiających nam życie. Jedną z najnowszych, jest uruchomiony latem zeszłego roku serwis sprzedaży biletów do kina. Dotychczas mogli z niego korzystać tylko amerykańscy użytkownicy portalu, ale teraz uruchomiono go również w Wielkiej Brytanii.

Serwis umożliwia kupno biletów do najważniejszych sieci kin w kraju, takich jak Odeon, Curzon, Everyman oraz Cineworld. Aby z niego skorzystać, należy w firmowej aplikacji przejść do sekcji filmów. W tym miejscu możemy następnie wyszukać interesujący nas film, oraz sprawdzić które z okolicznych kin mają go w swym repertuarze. Jeśli natomiast nie możemy zdecydować jaką produkcję chcielibyśmy obejrzeć, możemy sprawdzić które filmy wyświetlane są w pobliskich kinach. A następnie kupimy bilet na wybraną produkcję, bezpośrednio z aplikacji portalu.

Ciekawostką jest to, że Facebook nie pobiera żadnej prowizji, nie zarabiając na świadczonej usłudze w żaden inny sposób. Nie wiadomo jednak jak długo to potrwa. Być może portal chce w ten sposób wypromować nową usługę, zanim zacznie na niej zarabiać.

Facebook

Źródło: Thesun.co.uk

You may also like...