Najnowszy raport pokazuje które smartfony emitują najmocniejsze promieniowanie

Niemiecki Bundesamt für Strahlenschutz opublikował najnowsze zestawienie mocy promieniowania smartfonów. Uwzględniono w nim najnowsze, jak również nieco starsze modele.

Użytkownicy smartfonów godzinami potrafiący wisieć na słuchawce, nie zdają sobie sprawy, że urządzenia emitują promieniowanie. Zasadniczo nie powinno być szkodliwe dla człowieka. Ale trzeba pamiętać, że nie wszystkie urządzenia dostępne na rynku mają bezpieczny poziom promieniowania.

Niemiecki Bundesamt für Strahlenschutz (Federalny Urząd ds. Ochrony przed Promieniowaniem), opublikował właśnie najnowszy raport dotyczący mocy promieniowania poszczególnych modeli. Dane prezentowane są w watach na kilogram. Przy czym im mniejszy wynik, tym sprzęt jest dla naszego organizmu bezpieczniejszy.

Smartfonem o najwyższym poziomie radiacji jest wprowadzony niedawno na rynek Xiaomi Mi A1. Nowy model chińskiej firmy uzyskał wynik aż 1,75 W/kg. Drugie miejsce niechlubnego podium zajął nieco już starszy sprzęt innej chińskiej firmy, mianowicie OnePlus 5T, który uzyskał 1.68 W/kg. Na trzecim miejscu uplasował się model Xiaomi Mi Max 3 z wynikiem 1,58 W/kg. Znacznie lepiej wypadł sprzęt Apple. iPhone 7 zajął 9 miejsce z wynikiem 1,38 W/kg, natomiast nowszy iPhone 8 uzyskał 1,38 W/kg.

Powyższe modele to smartfony, które umieszczono w zestawieniu urządzeń o najwyższej radiacji. Znacznie ciekawiej prezentuje się drugie zestawienie, w którym moc promieniowania smartfonów jest najniższa. Tutaj prym wiodą przede wszystkim urządzenia Samsunga.

Na pierwszym miejscu znalazł się model Galaxy Note 8 z wynikiem zaledwie 0,17 W/kg. Dwa pozostałe miejsca podium przypadły ZTE Azon Elite oraz LG G7 z wynikami odpowiednio 0,17 W/kg oraz 0,24 W/kg. Koreańska marka zdominowała jednak te zestawienie, umieszczając w nim aż 8 różnych modeli, zarówno topowych, jak i należących do niższej półki.

promieniowania smartfonów.
promieniowania smartfonów.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...