Facebook pracuje nad własną kryptowalutą. Będzie ją wspierał amerykański dolar

Najnowsze doniesienia sugerują, że Facebook pracuje na własną kryptowalutą. Pieniądz o nazwie Stablecoin, będzie wspierany przez amerykańskiego dolara.

Jeszcze do niedawna stanowisko Facebooka wobec kryptowaluty było bardzo restrykcyjne. Amerykańska firma kilka miesięcy temu wprowadziła całkowity zakaz reklamowania cyfrowego pieniądza oraz związanych z nim inwestycji. Wygląd jednak na to, że obecnie stanowisko firmy zmieniło się o 180 stopni, gdyż amerykański portal pracuje nad własną krytowalutą.

Jak donosi Bloomberg, portal pracuje nad walutą o nazwie Stablecoin. Powstaje dla komunikatora WhatsApp i umożliwi jego użytkownikom przesyłanie sobie wzajemnie pieniędzy. Co ważne, Stablecoin ma być powiązany z amerykańskim dolarem, dzięki czemu jego kurs będzie znacznie stabilniejszy niż w przypadku Bitcoinów. To będzie niewątpliwie ogromny atut, gdyż w przypadku innych kryptowalut nagłe i skokowe wahania kursów bardzo zniechęcają do korzystania z nich.

Facebook planuje uruchomienie kryptowaluty głównie w Indiach, co będzie również swego rodzaju poligonem doświadczalnym. Pozwoli bowiem przetestować ja krajowym rynku masowych przekazów pieniężnych. A warto dodać, że w tym kraju komunikator ma około 200 mln użytkowników.

Portal na razie oficjalnie nie potwierdził tych planów. Rzecznik powiedział jednak, że firma bada nowe sposoby wykorzystania technologii blockchain. Wypowiedź ta sugeruje, że doniesienia dziennikarzy mogą być prawdzie. Miejmy nadzieję, że niebawem dowiemy się czegoś więcej na ten temat.

Stablecoin

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...