Facebook testuje nowe zabezpieczenie Messengera

Facebook testuje nowy pomysł na zabezpieczenie skrzynki odbiorczej Messengera. Portal wykorzystuje w tym celu technologię Face ID oraz Touch ID dostępną w iPhone’ach.

Wiele osób nie lubi jak ktoś grzebie w ich telefonie, szczególnie jeśli dotyczy to wiadomości otrzymywanych w mobilnych komunikatorach. Problem w tym, że jeśli nasz telefon został już odblokowany, to droga do wspomnianych wiadomości stoi otworem. Przydałoby się więc jakieś dodatkowe zabezpieczenie samej aplikacji, które pozwoli lepiej chronić naszą prywatność.

Takie dodatkowe zabezpieczenie dostanie niebawem Messenger. Facebook testuje właśnie ochronę skrzynki odbiorczej aplikacji na iPhonie’a za pomocą technologii biometrycznej Touch ID oraz Face ID. Oczywiście jeśli nie korzystamy z zabezpieczeń poprzez odcisk palca lub skan twarzy, możemy skorzystać ze starego dobrego kodu, który odblokuje dostęp do skrzynki.

Będziemy także mieli możliwość ustalenia czasu, po jakim skrzynka automatycznie włączy dodatkową blokadę. Można to zrobić od razu po opuszczeniu aplikacji, lub maksymalnie po godzinie. To drugie rozwiązanie może być wygodniejsze, jeśli często korzystamy z komunikatora, gdyż nie trzeba będzie za każdym razem go odblokowywać.

Na tę chwilę funkcja przechodzi testy, więc nie wiadomo kiedy dostaną ją wszyscy użytkownicy komunikatora. Wiadomo za to na pewno, że portal planuje udostępnić podobne zabezpieczenie również użytkownikom smartfonów z Androidem. Tam zapewne będzie wykorzystywała głównie odcisk palca.

Facebook

Źródło

You may also like...