Facebook udostępnił prywatne posty 14 mln osób

Facebook zaliczył kolejną wpadkę związaną z naruszaniem prywatności swych użytkowników. Z powodu pewnego buga w oprogramowaniu, udostępnił wszystkim prywatne posty należące do 14 mln użytkowników.

Portal Marka Zuckerberga nie jest miejscem, w którym nasza prywatność jest bezpiecznie chroniona. Przykładem tego jest niedawna afera z Cambridge Analytica. Ale nie jest to bynajmniej jedyne naruszenie prywatności użytkowników tego medium społecznościowego.

Portal potwierdził właśnie, że z powodu buga naruszona została prywatność 14 mln użytkowników. Błąd w oprogramowaniu obecny w okresie od 18 do 27 maja sprawił bowiem, że udostępnione zostały prywatne posty użytkowników. Po prostu wszystkie wpisy wrzucone w tym czasie, miały automatycznie zmieniony status na publiczny, nawet jeśli użytkownik miał wybrane inne ustawienia. W tym czasie ustawienia zostały bowiem zresetowane do standardowych, a to oznacza, że wiele prywatnych wpisów użytkowników poszło w świat i było dostępnych dla wszystkich.

Portal od wczoraj aktywował specjalne powiadomienie umieszczone na szczycie zakładki Wiadomości, które ostrzega użytkowników, by ręcznie zmieniali ustawienia prywatności każdego wpisu po jego opublikowaniu na swej ścianie. Nie zmienia to jednak faktu, że mleko się już rozlało, co może skończyć się masowymi pozwami przeciwko amerykańskiej firmie. Wielu użytkowników z pewnością będzie bardzo niezadowolonych z faktu, że ktoś obcy mógł przeczytać ich prywatne wiadomości.

Facebook

Źródło: Cnbc.com

You may also like...