Essential Phone dostanie gniazdo słuchawkowe

Producenci smartfona Essential Phone postanowili pójść na rękę użytkownikom przywiązanym do tradycyjnych słuchawek. Przygotowali więc specjalną przejściówkę o nazwie Audio Adapter HD, która wzbogaca go o gniazdo 3,5 mm.

Wielu producentów smartfonów świadomie rezygnuje z montowania w swych urządzeniach gniazda słuchawkowego. Wprawdzie nie każdemu się to podoba, ale przeciętny klient nie ma tu właściwie nic do gadania i musi się z tym pogodzić. Na szczęście niektóre firmy znacznie lepiej dbają o potrzeby swych klientów.

Należą do nich m.in., producenci Essential Phone, którzy właśnie zaprezentowali gniazdo słuchawkowe zaprojektowane do tego sprzętu. Model ten oferował do tej pory możliwość przesyłania dźwięku przez port USB-C lub Bluetooth. Posiadacze standardowych słuchawek musieli więc albo kupić nowy sprzęt, albo zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę pozwalającą im dalej z nich korzystać.

Teraz jednak przestało to być problemem, gdyż producent zapowiedział właśnie wyposażenie swego smartfona w gniazdo słuchawkowe. W zasadzie to w specjalną przejściówkę, która nazywa się Audio Adapter HD i ma 3,5 mm gniazdo. Oczywiście nie jest to tylko samo gniazdo. Przejściówka ma wbudowany DAC ESS Sabre obsługujący pliki muzyczne wysokiej rozdzielczości i zapewniający sprzętowy rendering MQA. Oznacza to, że możemy podłączyć praktycznie dowolne słuchawki i cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości.

Producent nie zdradza na razie kiedy przejściówka będzie dostępna w sprzedaży, twierdząc jedynie, że pojawi się w sklepach tego lata. Nie wiadomo też ile będzie kosztować, ale można założyć, że może to być co najmniej kilkanaście dolarów.

Essential Phone

Źródło: Slashgear.com

You may also like...