Facebook wykorzystuje technologię 3D Touch

Największy portal społecznościowy na świecie umożliwił użytkownikom iPhone’a 6s oraz iPhone’a 6s Plus, wykorzystanie technologii 3D Touch, zaimplementowanej w ich sprzęcie. Można jej używać do kontrolowania wszystkich najważniejszych opcji zapewnianych przez aplikację Facebooka.

Technologia 3D Touch zaimplementowana do najnowszych modeli iPhone’ów zaczyna być coraz szerzej wykorzystywana. Używa jej m.in. Facebook, który już w październiku ubiegłego roku zaimplementował rozwiązanie pozwalające zaktualizować profil bez otwierania aplikacji Facebooka. Teraz jednak rozszerza jej funkcjonalność, wykorzystując ją już w samej aplikacji.
Obecnie lekkie naciśnięcie ekranu na profilu lub wpisie przywoła ekran z dodatkowymi informacjami, który zniknie po jego puszczeniu. Gdy jednak wciśniemy go mocniej, zostanie w pełni otwarty. Nowa funkcja działa także na profilach, grupach wydarzeniach, zdjęciach, zdjęciu profilowym, a dodatkowo pozwala szybko przeskoczyć do osi czasu.

Nowe możliwości wykorzystania technologii 3D Touch dostępne są na razie dla niewielkiej grupy osób, ale w nadchodzących miesiącach otrzymają ją także pozostali użytkownicy.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...