Fallout 76 oferuje cheaterom nietypowy sposób zdjęcia banów

Jeśli niesłusznie dostaliście bana w Fallout 76 i chcielibyście go zdjąć, to jest na to sposób. Bethesda oferuje cofnięcie blokady konta w zamian za napisanie eseju.

Fallout 76 to bez wątpienia najbardziej niedopracowana gra tego roku, która pretenduje do miana największego niewypału. Tytuł sprawia użytkownikom masę problemów technicznych, o których można by bardzo długo pisać. I nie wygląda na to, by szybko udało się je naprawić.

Co gorsza, wielu graczy dostało bany, które zakończyły ich przygodę z tym tytułem. Sprawa nie byłaby nawet warta wzmianki, gdyby chodziło tylko o osoby przyłapane wyłącznie na oszustwie. Tymczasem bany otrzymało także wiele całkowicie niewinnych osób, które jedynie używały modów lub narzędzi reshade. Wspomniane narzędzia to oprogramowanie stworzone specjalnie w celu podniesienia jakości grafiki w grach komputerowych i jest bardzo przydatne. Producent uważa jednak, że mogą zapewniać nieuczciwą przewagę i zablokowało konta graczy, którzy je używali.

Firma oczywiście zdaje sobie sprawę, że popełniła błąd, więc próbuje z tego wybrnąć z twarzą, oferując możliwość zdjęcia niesłusznie przyznanych banów. Jest jednak pewien haczyk. Aby zdjąć blokadę, gracz musi napisać esej na temat negatywnych skutków oszukiwania w grach wideo.

Nie jest to bynajmniej żaden żart, gdyż informację tę potwierdził jeden z szefów członków społeczności forum Bethesdy. Trzeba przyznać, że podejście producenta jest unikalne, ale kluczowe jest to jak na taką propozycję zareagują gracze.

Fallout 76

Źródło: Slashgear.com

You may also like...