Telewizyjna usługa T-Mobile wystartuje dopiero w przyszłym roku

Operator T-Mobile potwierdził, że jego pierwsza telewizyjna usługa wystartuje dopiero w 2019 roku. Szczegóły jego oferty wciąż pozostają nieznane.

Pod koniec zeszłego roku dyrektor sieci T-Mobile John Legere poinformował, że jego firma pracuje nad własną usługą telewizyjną. Początkowe plany zakładały uruchomienie jej pod koniec bieżącego roku, ale już teraz wiemy, że nie uda się tej obietnicy dotrzymać. Najnowsze wieści mówią więc, że usługa wystartuje więc dopiero w przyszłym roku.

Powodem opóźnienia są problemy z umowami dotyczącymi praw do dystrybucji programów. Firma stanęła więc przed trudnym zadaniem. Mogła bowiem uruchomić usługę w tym roku, ale jej oferta byłaby wówczas mocno ograniczona. Mogła też poczekać kilka miesięcy, a wtedy jej serwis mógłby oferować swym klientom znacznie więcej programów. Wybrano więc to drugie rozwiązanie, co niewątpliwie podniesie atrakcyjność oferty, choć także wystawi cierpliwość klientów na próbę.

Niestety szczegóły nowej oferty wciąż pozostają tajemnicą. Nie wiemy więc jakie kanały będzie oferowała oraz ile za nie zapłacimy. Wiemy natomiast, że ich dostęp do nich będzie możliwy za pośrednictwem niewielkiego dekodera. Urządzenie będzie wyposażone w port Ethernet, WiFi oraz Bluetooth, a także złącze HDMI, umożliwiając streaming kanałów także na inne domowe urządzenia, jak chociażby konsole. Operator nie ujawnił na razie dokładnej daty startu usługi. Miejmy jednak nadzieję, że poznamy ją już podczas styczniowych targów CES 2019.

 T-Mobile

Źródło: T-mobile.com

You may also like...