Fallout 76: hakerzy skasowali graczom cały ekwipunek

Fallout 76 to bez wątpienia jedna z największych wpadek Bethesdy. Najnowszy problem to hakerzy, którzy sporej części graczy właśnie wykasowali z trudem zdobyty ekwipunek.

Fallout 76 jest produkcją, którą od początku można uznać za nieudaną. Praktycznie od premiery gry są z nią z nią mniejsze lub większe kłopoty, zarówno związane z błędami, jak i nieudolnością jej twórców. Jednym z przykładów tej ostatniej jest banowanie graczy za przypadkowe odkrycie deweloperskiego pokoju. Użytkownicy z powodu błędu programistów odkryli pomieszczenie wypełnione najwyższej klasy ekwipunkiem oraz pancerzami. Tymczasem twórcy uznali to za działanie nielegalne i zaczęli banować konta użytkowników.

Od tamtej pory problemów była cała masa. I wygląda na to, że twórcy w żaden sposób nie są w stanie sobie z nimi poradzić, gdyż ciągle pojawiają się nowe. Bethesda potwierdziła właśnie, że miał miejsce atak hakerski na publiczne serwery tej produkcji.

Jego skutki są bardzo poważne, gdyż hakerzy wykasowali cały ekwipunek niemałej liczbie graczy. Zwykle w takim wypadku nie jest to powodem do zmartwienia, gdyż twórcy są w stanie bardzo szybko przywrócić utracone przedmioty. Tym razem wygląda jednak na to, że prawdopodobnie Bethesda nie będzie mogła tego zrobić, więc gracze stracili swe wyposażenie na dobre. Z pewnością jest to bardzo frustrujące, zwłaszcza że wiele osób miesiącami gromadziło przedmioty.

Producent zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem problemu i szuka również sposobu na zrekompensowanie graczom straty. Dobrą wiadomością jest to, że działania hakerów dotyczą tylko wersji na PC, więc konsolowe są na razie bezpieczne. To jest równocześnie zła informacja, gdyż twórcy zamierzają wyłączyć grę do momentu wprowadzenia poprawki. W tym czasie zabawa nie będzie więc możliwa.

Fallout 76

Źródło

You may also like...