Prototypowa figurka Boby Fetta za 130 tys. dolarów

Dom aukcyjny Hakes zapewne pobije rekord sprzedaży figurki ze Star Wars. Wystawiony na aukcję prototyp figurki przedstawiającej Bobę Fetta, przekroczył już cenę 130 tys. dolarów.

Nie od dziś wiadomo, że figurki przedstawiające bohaterów popularnych filmów czy komiksów, mogą być warte majątek. Szczególnie jeśli są niezwykle rzadkie i powstało niewiele egzemplarzy. Wówczas na aukcjach osiągają ceny, które trudno sobie wyobrazić. Jedna z takich rzadkich figurek trafiła właśnie do domu aukcyjnego Hakes, gdzie można ją obecnie licytować. Na tę chwilę złożono 12 ofert, a najwyższa przekracza 133 tys. dolarów.

Jest to figurka o nieco przydługiej nazwie Star Wars Boba Fett Rocket-Firing Prototype (J-Slot) AFA 85+ NM+. Gadżet nigdy nie trafił do sprzedaży i powstało jedynie około 80-100 egzemplarzy testowych. Dwie różne partie powstały do testów produkcji seryjnej, zaś w 1979 roku 25 sztuk z jednej z nich wysłano z Hong Kongu. Trafiły do amerykańskiej firmy Kenner zajmującej się produkcją zabawek.

Figurka posiada wbudowany sprężynowy mechanizm wystrzeliwania rakiety umieszczony na jej plecach, a dodatkowo w zestawie znajduje się rakieta. Ten egzemplarz zachował się w najlepszej kondycji i oczywiście jest w oryginalnym opakowaniu, co dodatkowo podwyższa jego wartość.

Do końca aukcji pozostało jeszcze 12 dni (zakończenie zaplanowano na 7 listopada), więc można założyć, że cena jeszcze wzrośnie. Będzie to więc jeden z najdroższych egzemplarzy figurki ze Star Wars, jakie kiedykolwiek sprzedano.

figurki ze Star Wars

Źródło

You may also like...