Nowa funkcja Tesli skutecznie chroni auto przed złodziejami i wandalami

Udostępniona niedawno właścicielom Tesli funkcja Sentry Mode, już udowodniła swą przydatność. Dzięki niej udało się zatrzymać złodzieja, próbującego ukraść auto.

Żaden właściciel auta nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że jego ukochany pojazd mógłby zostać uszkodzony lub skradziony. Tymczasem takie zdarzenia wcale nie są rzadkością. Bardzo często po tym jak zostawimy auto na parkingu okazuje się, że ktoś je zarysował lub wgiął karoserię. A znalezienie winnego i pociągnięcie go do odpowiedzialności jest praktycznie niemożliwe.

Chyba że, jesteśmy właścicielem Tesli Model 3, która w lutym otrzymała zupełnie nowy tryb Sentry Mode. Opcja początkowo była dostępna wyłącznie dla budżetowego Modelu 3. Ale dość szybko pojawiła się również w Modelu X oraz Modelu S, strzegąc pojazdy przed niespodziewanymi zdarzeniami.

Wspomniana funkcja jest trybem strażniczym, który aktywuje się podczas poważnego wypadku lub innego rodzaju zagrożenia. Przy pomocy wbudowanych kamer zapisuje obraz w promieniu 360 stopni, rejestrując wszystko co dzieje się wokół pojazdu. W ten sposób kierowca zdobywa wizerunek sprawcy, który zniszczył jego auto, co znacznie ułatwia policji jego znalezienie. Dodatkowo funkcja aktywuje alarm pojazdu oraz włącza radio na cały regulator, by przyciągnąć uwagę osób postronnych i w ten sposób spłoszyć złodzieja.

Sentry Mode zarejestruje wandala niszczącego auto

Funkcja już kilkukrotnie udowodniła swą przydatność. Parę miesięcy temu nagrała kobietę, która celowo porysowała kluczykami karoserię elektrycznego auta. Dzięki dostarczonemu przez właściciela materiałowi wideo, udało się ją złapać i oskarżyć o wandalizm.

Z kolei całkiem niedawno inny posiadacz auta z miasta Folsom leżącego w pobliżu San Francisco, dostał powiadomienie o aktywacji funkcji Sentry Mode. Złodziej wybił szybę w jego pojeździe, lecz funkcja zdołała go spłoszyć, więc uciekł z pustymi rękami. Kamery zarejestrowały natomiast wyraźny obraz jego twarzy oraz numeru rejestracyjnego pojazdu, którym uciekł. Policja nie miała więc problemu z jego namierzeniem i aresztowaniem.

Takie systemy mogą w przyszłości stać się bardzo skutecznym narzędziem nie tylko ochrony przed złodziejami. Pomoże to również uniknąć uszkodzeń pojazdu na parkingu, bo jeśli sprawca będzie miał świadomość, że kamery go zarejestrują, na pewno będzie bardziej uważał.

Tesli

Źródło: Abc7news.com

You may also like...