Fitbit i Garmin przedmiotem śledztwa dotyczącego naruszenia patentów

Międzynarodowa Komisja Handlu wszczęła śledztwo dotyczące firm Fitbit i Garmin. Jego celem jest sprawdzenie, czy obie firmy nie naruszyły patentów należących do Philipsa.

Technologie stosowane w sprzęcie noszonym, coraz częściej stają się przedmiotem sporów patentowych. Zdarza się bowiem, że duże koncerny wykorzystują je nie prosząc właścicieli o zgodę, ani też nie ponosząc opłat licencyjnych.

Wczoraj informowałem (https://technogadzet.pl/apple-watch-kradziez-kluczowej-technologii/) o wysuwanych wobec Apple oskarżeniach dotyczących smartwatcha Apple Watch. Firma Masimo twierdzi, że amerykański koncern przywłaszczył sobie jej technologię monitorowania pracy serca i właśnie wytoczyła mu z tego tytułu proces.

Podobne problemy mogą mieć teraz Fitbit i Garmin. Międzynarodowa Komisja Handlu wszczęła wobec tych firm śledztwo, po tym jak Philips oskarżył je o naruszenie należących do niego patentów. Sprawa dotyczy czterech patentów holenderskiej marki, związanych ze sprzętem noszonym. Zaliczono do nich m.in., system śledzenia ruchu, zgłaszanie alarmów oraz inne funkcje. Przedstawiciele Philipsa twierdzą, że choć przez trzy lata podejmowano z firmami próby podpisania umowy licencyjnej, to jednak niczego nie osiągnięto.

Oczywiście rozpoczęcie śledztwa nie oznacza jeszcze, że obie firmy okażą się winne naruszenia patentów. Jeśli jednak tak się stanie, to będą miały nie lada problem. Ich produkty noszone są bowiem niezwykle popularne, więc utrata kluczowych rozwiązań, mogłaby bardzo poważnie zaszkodzić ich sprzedaży.

Garmin

Źródło

You may also like...