Fluid Mosquito jedną z najmocniejszych hulajnóg na rynku; pojedzie nawet 45 km/h

Firma Fluidfreeride wprowadziła do sprzedaży nową elektryczną hulajnogę Fluid Mosquito. Ten lekki pojazd ma zasięg 32 km i potrafi rozpędzić się do niemal 45 km/h.

Elektryczne hujalnogi, ze względu na unijne przepisy, mogą rozpędzać się tylko do ściśle określonej prędkości. Jeśli jednak chcielibyście jeździć znacznie szybciej, to kupcie sobie najnowszy sprzęt firmy Fluidfreeride, który pojawił się właśnie na rynku amerykańskim i nazywa się Fluid Mosquito.

To lekka hulajnoga, której wymiary po złożeniu wynoszą 105 x 14 x 33 cm, dzięki czemu staje się dużo łatwiejsza w transporcie. Wyposażono ją w potężny silnik o mocy 500 W, który w szczycie może dostarczyć nawet 700 W mocy. Pozwala to temu lekkiemu pojazdowi rozpędzić się do około 45 km/h.

Sprawdź ceny popularnych hulajnóg elektrycznych

Natomiast 48 V 9.6 Ah bateria litowo-jonowa, po 5-godzinnym ładowaniu zapewnia maksymalny zasięg na poziomie 32 km. To w zupełności wystarcza, by przez tydzień dojeżdżać do pracy lub szkoły.

Hulajnoga dysponuje także systemem rekuperacji, który podczas hamowania pozwala ładować akumulator. Natomiast podwójne zawieszenie dba o wygodę podczas jazdy, niwelując wstrząsy powodowane przez nierówną nawierzchnię.

Naturalnie producent nie zapomniał też o przednim i tylnym oświetleniu LED. Na kierownicy znajduje się natomiast wyświetlacz LED, prezentujący m.in., aktualną prędkość oraz poziom naładowania akumulatora. Dodam jeszcze, że maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 120 kg.

Fluid Mosquito dostępny jest obecnie w przedsprzedaży i kosztuje 899 dolarów. Póki co nie wiemy czy pojazd trafi na europejskie rynki, gdyż producent nic na ten temat nie wspomina. Nie można tego jednak wykluczyć, gdyż firma sprzedaje swe produkty również w Europie, więc być może i ten model też tam trafi.

Fluid Mosquito

Źródło

You may also like...