Fortnite Chapter 2: nowy bug pozwala zabijać przez ściany

Lista błędów obecnych w Fortnite Chapter 2 ciągle się wydłuża. Kolejny umożliwia strzelanie przez ściany własnych budynków, pozwalając zdjąć przeciwnika w bezpieczny sposób.

Parę tygodni temu Epic Games udostępniło Fortnite Chapter 2, w którym wprowadzono wiele nowości wpływających na rozgrywkę. Niestety twórcy gry nie przyłożyli się do likwidacji obecnych w niej błędów. Użytkownicy w miarę upływu czasu odkrywają ich bowiem coraz więcej.

Właśnie udało się odkryć kolejny, który tak naprawdę nie jest całkowicie nowy, gdyż pojawiał się już wcześniej. Bug umożliwia bowiem strzelanie przez ściany własnych budynków. Wystarczy tylko podczas ich konstruowania wprowadzić kilka drobnych poprawek, aby móc razić przeciwnika ogniem, samemu będąc ochronionym przez ostrzałem.

Na poniższym wideo widzimy, że exploit związany z budowaniem jest nadal obecny. Dzięki kilku trikom gra myśli bowiem, że nasza postać znajduje się na rampie poza budynków. W ten sposób możemy bezkarnie ostrzeliwać przeciwnika, a on nie jest w stanie niczego nam zrobić, dopóki nie zniszczy ściany. Wróg nie widzi bowiem wprowadzonych zmian, umożliwiających wykorzystanie błędu, więc myśli że nasza postać znajduje się za osłoną.

Nie da się ukryć, że exploit zapewnia graczom nieuczciwą przewagę nad przeciwnikiem. Nie jest to może aż tak duży problem, ale jeśli będziemy atakowanie fortec przeciwnika staje się bardzo trudne. Jeśli bowiem gracz wykorzysta buga, to zlikwiduje nas zanim zdążymy się zbliżyć.

Przypomnę, że nie jest to pierwszy bug znaleziony w Fortnite Chapter 2. Kilka dni temu pisałem o problemie ze śmietnikami, w których można się teraz ukrywać. Bug wystrzeliwuje postać w górę, a upadek z dużej wysokości powoduje jej śmierć.

Fortnite Chapter 2

Źródło

You may also like...