Fortnite dostanie nowe rodzaje egzotycznych broni

Epic Games planuje znowu rozszerzyć arsenał uzbrojenia w grze Fortnite. Firma doda dwie egzotyczne bronie, z których jedna zwiększy prędkość poruszania się.

Ostatni rok nie był dla Epic Games najlepszy, gdyż kilka miesięcy temu firma wszczęła wojnę z Apple i Google dotyczącą rozliczeń finansowych. Deweloper uznał, że nie będzie się dzielić z koncernami prowizją od sprzedaży przedmiotów w Fortnite, co skończyło się wyrzuceniem strzelanki ze sklepów z aplikacjami mobilnymi.

Problemy producenta nie wpływają jednak w żaden sposób na rozwój gry. W obecnym sezonie wprowadzono do niej wiele zmian, a jedną z największych jest pojawienie się interaktywnych postaci NPC handlujących bronią. Można u nich wymienić sztabki złota na tzw., egzotyczną broń, która jest nie tylko bardzo mocna, ale zapewnia również dodatkowe bonusy.

Jeszcze do niedawna taką broń otrzymywaliśmy wyłącznie po zakończeniu bitwy z potężnym bossem. Wprowadzenie do gry sztabek złota sprawiło jednak, że arsenał stał się znacznie łatwiej dostępny.

Już niebawem w grze pojawi się więcej takiego uzbrojenia. HYPEX zajmujący się wydobywaniem z plików danych o nowych elementach twierdzi, że producent niebawem udostępni dwa nowe rodzaje broni. Pierwsza nazywa się Run Gun SMG i jest to karabinek maszynowy zwiększający prędkość poruszania się naszej postaci. Dzięki temu łatwiej zbliżymy się do przeciwnika, a wrogowi będzie trudniej nas trafić.

Kolejną nowością będzie broń o nazwie Freeze AR, która jest mobilnym odpowiednikiem Chiller Trap. Jest to lodowa pułapka powodująca ślizganie się naszej postaci. Broń zapewne będzie dużo mniej użyteczna, choć w niektórych okolicznościach może okazać się przydatna. Jeśli uda nam się zaatakować nią przeciwnika znajdującego się gdzieś wysoko, istnieje szansa że może stamtąd zlecieć.

Źródło sugeruje także, że Epic może usunąć z gry Slurp Bazooka. W analizowanych danych nie znalazł bowiem tego uzbrojenia, więc na razie nie ma pewności co deweloper zamierza z nią zrobić.

Fortnite

Źródło

You may also like...