Apple rozpocznie produkcję ładowarek GaN

Apple planuje zmniejszenie rozmiarów ładowarek swych urządzeń. Amerykańska firma zamierza przestawić się na technologię wykorzystującą azotek galu.

Przez ostanie lata technologia akumulatorów zasilających nasze smartfony lub tablety, niespecjalnie się zmieniła. Nadal korzystamy z tych samych rodzajów baterii, choć nasze potrzeby energetyczne stale rosną.

Zupełnie inaczej wygląda kwestia ładowarek. Producenci nie tylko je wzmacniają, aby szybciej uzupełniały baterie, ale też zmniejszają ich rozmiary. Coraz więcej firm przestawia się bowiem na produkcję ładowarek GaN opartych na azotku galu. Dzięki temu nie tylko stają się mniejsze i lżejsze, ale też zapewniają jeszcze większą moc wyjściową.

Według wcześniejszej wypowiedzi jednego z analityków, Apple również planuje przestawienie się na ładowarki GaN i planuje co roku wprowadzać na rynek 2-3 nowe modele. Najnowsze doniesienia mówią natomiast, że irlandzka firma Navitas Semiconductor dostała od Apple zamówienie na układy GaN-on-Si. Navitas jest jednym z wiodących ich producentów i zaopatruje w nie takie firmy jak Ankier, Aukey oraz Belkin.

Wielką niewiadomą jest w tej chwili cena oraz data premiery takich ładowarek. Nie da się jednak wykluczyć, że mogą być droższe, co z pewnością nie ucieszy nabywców smartfonów. Jak wiemy iPhone 12 nie oferuje już ładowarki w pudełku, więc jeśli klient będzie musiał zapłacić drożej za taki gadżet, to z pewnością mu się to nie spodoba.

ładowarek

Źródło

You may also like...