Fortnite na iOS zarobiło już 15 mln dolarów

Fortnite podbiło już pecety i konsole, a teraz zabrało się za rynek urządzeń mobilnych. Wydana kilka tygodni temu wersja na iOS, zarobiła już dla producentów ponad 15 mln dolarów.

Wprawdzie trudno wyjaśnić fenomen gry Fortnite, ale nie da się zaprzeczyć, że wciąga jak szalona i trudno się od niej oderwać. Jeszcze do niedawna mogli jednak bawić się nią tylko posiadacze pecetów oraz konsol PlayStation 4 (zobacz ceny konsoli) i Xbox One (zobacz ceny konsoli). Teraz jednak wyszła również na smartfony.

Wspomniany tytuł pojawił się na razie tylko na iOS, ale mimo to przynosi producentom ogromne dochody, co potwierdza najnowszy raport przygotowany przez firmę SensorTower. Wynika z niego, że w ciągu trzech tygodni od debiutu, Fortnite przyniósł dla Epic Games ponad 15 mln dolarów zysku. Warto dodać, że tylko w ostatnim tygodniu gra zarobiła aż 6,4 mln dolarów.

W okresie, gdy strzelanka byłą dostępna tylko za zaproszeniami, bawiło się nią dziennie 620 tys. osób. Kiedy jednak twórcy zrezygnowali z tego wymogu, liczba ta potroiła się. Pod względem popularności wyprzedziła już takich gigantów rynku mobilnych gier, jak Candy Crush, Clash of Clans i Pokémon Go.

Na razie nie wiadomo jednak kiedy gra pojawi się na Androida. Wprawdzie producenci oświadczyli niedawno, że ta wersja nie jest dla nich priorytetem, ale nie da się zaprzeczyć, że na platformie Google byłaby jeszcze popularniejsza. Nie można więc wykluczyć, że obie wersje mogłyby przynosić producentowi nawet kilka milionów dolarów dziennie.

Jeśli posiadacie iPhone’a i macie ochotę sprawdzić czy gra faktycznie warta jest zainteresowania, to zapraszam do App Store.

Fortnite

Fortnite

Fortnite

Źródło: Sensortower.com

You may also like...