Fortnite na iPada Pro od teraz dostępne w 120 klatkach

Epic Games wypuścił kolejną aktualizację do Fortnite na iOS. Ucieszą się z niej posiadacze iPadów Pro, którzy mogą dzięki niej grać w 120 klatkach na sekundę.

Płynność wyświetlanego obrazu w grach wideo, ma kluczowe znaczenie szczególnie w przypadku strzelanek. Większa płynność oznacza wyższą precyzję celowania, co w przypadku dynamicznej rozgrywki jest bardzo istotne. Dlatego firma Epic Games zrobiła prezent posiadaczom iPadów Pro i udostępniła im najnowszą aktualizację do gry Fortnite. Dzięki nie gra działa z prędkością aż 120 kl/s.

Różnica w płynności obrazu, jest oczywiście znacząca, choć trzeba pamiętać, że liczba klatek animacji nie utrzymuje się na stałym poziomie przez cały czas. Można zauważyć nieznaczne spadki, ale i tak jest dużo lepiej niż wcześniej. Trzeba jednak pamiętać, że taką płynność osiągnięto pewnym kosztem. Otóż aktywowanie tej opcji automatycznie zmniejsza rozdzielczość oraz obniża ustawienia jakości grafiki. Jest to bowiem konieczne do zwiększenia liczby klatek animacji, zaś wprowadzone zmiany są na tyle spore, że łatwo je dostrzec.

Gracze muszą więc sami zdecydować, czy chcą, by tytuł chodził bardziej płynnie, czy też wyglądał lepiej.

Fortnite

Źródło

You may also like...