Na nowych iPhone’ach Fortnite osiąga 60 fps. Umożliwia to ostatnia aktualizacja

Epic Games udostępniło najnowszą aktualizację dla Fortnite. Dzięki niej, na tegorocznych smartfonach Apple gra działa w aż 60 fpsach.

Stworzona przez Epic Games gra Fortnite, to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych produkcji na świecie. Jej autorzy pochwalili się właśnie, że tytuł osiągnął już liczbę 200 mln graczy. Tempo ich przyrostu jest naprawdę duże, gdyż jeszcze w marcu tego roku było ich tylko 40 mln. Natomiast w czerwcu było już 125 mln, więc parę miesięcy wystarczyło, by liczba użytkowników zwiększyła się kilkukrotnie.

Spora część użytkowników tej produkcji, bawi się nią na smartfonach i właśnie pojawiła się nowa aktualizacja, która ich ucieszy. A przynajmniej posiadaczy tegorocznych smartfonów Apple. Epic udostępniło bowiem patch 6.31, który znacznie podnosi płynność animacji na modelach iPhone XS, XS Max oraz XR i to aż do 60 kl/s. Dla porównania, Nintendo Switch oferuje w tej grze jedyne 30 fps.

Niestety na taką samą płynność nie mogą liczyć użytkownicy Androida. Epic wprawdzie zapewnia, że pracuje nad optymalizacją tej wersji gry, ale nie może obiecać takiej płynności rozgrywki jak na iPhone’ach. A na pewno nie na wszystkich modelach, gdyż pewnie byłoby to możliwe tylko na smartfonach gamingowych, takich jak Razer Phone 2. Niestety sprzętu na Androidzie jest zbyt dużo, by gra mogła tak samo dobrze działać na każdym z urządzeń.

Fortnite

Źródło: Epicgames.com

You may also like...