Fortnite może powrócić na iOS już w październiku

Pojawiła się szansa na to, aby Fortnite powróciło na platformę iOS już w październiku tego roku. Pomocną dłoń do Epic Games wyciągnie Nvidia z usługą GeForce Now.

W zeszłym roku za sprawą batalii toczonej przez Epic Games z koncernem Apple, z App Store wyleciała popularna strzelanka Fortnite. Tytuł usunięto z powodu sporu obu firm dotyczącego rozliczeń pieniędzy za cyfrowe treści oferowane na urządzenia mobilne.

Epic postanowiło bowiem ominąć standardową prowizję firmy z Cupertino i zatrzymać całe pieniądze dla siebie, co rzecz jasna nie spodobało się Apple. Sporem obu firm zajmuje się obecnie sąd, a rozpoczęte właśnie postępowanie ujawniło wiele interesujących szczegółów dotyczących ich działalności.

Dla Epic Games istotne jest to, by Fortnite wróciło do sklepu App Store, gdyż nieobecność tytułu powoduje dla firmy spore straty finansowe. Na razie nie zanosi się na to, by Apple zmieniło zdanie i przywróciło tytuł. Może on jednak wrócić na iOS okrężną drogą, za pośrednictwem usługi GeForce Now firmy NVidia. To serwis streamujący gry na komputery oraz urządzenia mobilne, który prawdopodobnie już w październiku zaoferuje strzelankę Epic Games.

Nie jest to jeszcze przesądzone, gdyż wymogi Apple dotyczące strumieniowania gier na iOS mogą przesunąć ten termin. Co prawda koncern dopuszcza streaming, to wprowadzone ograniczenia mocno to utrudniają. Aby obejść ten problem, firmy wymyśliły sposób, aby ich gry można było odtwarzać i przesyłać strumieniowo przez przeglądarkę Safari. Oznacza to, że nie muszą pokonywać żadnych przeszkód, by uzyskać zatwierdzenie aplikacji, co pozwala im obsługiwać użytkowników iOS.

Według przedstawiciela Nvidii październik jest więc tylko potencjalnym terminem premiery gry i może to się jeszcze zmienić.

Fortnite

Źródło

You may also like...