BenQ TK700STi – projektor stworzony dla graczy

BenQ zaprezentował projektor stworzony specjalnie z myślą o graczach. Model BenQ TK700STi oferuje rozdzielczość 4K i może pochwalić się input lagiem wynoszącym jedynie 16 ms.

Projektor jest bez wątpienia marzeniem każdego gracza, który chciałby móc bawić się ulubionymi tytułami na olbrzymim ekranie. Problem w tym, że nie wszystkie modele nadają się do tego zadania z powodu dużego input lata. O ile w przypadku platformówek, czy RPG nie jest to istotna wada, to w dynamicznych strzelankach może się to dawać we znaki.

BenQ opracował więc specjalny projektor dla graczy, który jako pierwsze tego typu urządzenie na świecie oferuje input lag wynoszący jedynie 16 ms. Model BenQ TK700STi, oprócz tego wyświetla obraz w jakości 4K o maksymalnej przekątnej 120″, a także wspiera HDR10.

BenQ TK700STi szybkim projektorem do gier

BenQ TK700STi

Jest to również projektor tzw. krótkiego rzutu i można go ustawić w stosunkowo niewielkiej odległości od ściany, więc nie potrzebuje dużo miejsca. Producent wyposażył go również we wbudowaną platformę Android TV, umożliwiającą dostęp do serwisów streamujących treści. Zainstalował w nim także dwa porty HDMI 2.0, umożliwiające podłączenie konsol Xbox Series X, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.

BenQ TK700STi

Znajdziemy w nim ponadto port VGA, złącze USB-A i RS232. Za dźwięk odpowiada 5 W głośnik komorowy. Ale jest również 3,5 mm gniazdo słuchawkowe, dzięki któremu możemy grać bez budzenia domowników. Jego 240-watowe źródło światła zapewnia natomiast jasność na 3000 ANSI lumenów oraz kontrast 10 000:1. Obraz wyświetlany jest w natywnym formacie 16:9, ale do wyboru mamy aż pięć ustawień jego proporcji.

120-calowy obraz i rozdzielczość 4K

Lampa według producenta przy normalnym użytkowaniu powinna wystarczyć na około 4000 godzin, zanim pojawi się konieczność jej wymiany. Można jednak ten czas znacznie wydłużyć, dzięki trzem trybom Eco. W trybie SmartEco, żywotność wynosi 8000 godzin, w trybie Eco 10000 godzin, a w LampSave to 15 tys. godzin.

BenQ TK700STi na polskim rynku jest na razie dostępny w przedsprzedaży. Jego cena wyniesie nieco ponad 6 tys. zł.

Źródło

You may also like...