Fortnite może przejść na model subskrypcyjny

Epic Games chce przestawić Fortnite na model subskrypcyjny. Za 16 dolarów miesięcznie gracze dostaną kilka bonusów, w tym także wirtualną walutę.

Kilka lat temu producenci zaczęli oferować swe tytuły w modelu free-to-play, który okazał się dla nich prawdziwą żyłą złota. Użytkownik dostawał wprawdzie grę za darmo, ale w zamian wydawał niemałe kwoty na różnego rodzaju elementy, jak dodatkowe bronie, stroje, pojazdy itp.

Przez lata model ten funkcjonował całkiem nieźle, lecz od pewnego czasu gracze nie są już tak chętni do sięgania do swych portfeli i zyski wydawców spadły. Niektórzy zaczynają więc przechodzić na model abonamentowy, zapewniający im stałe dochody.

Niewykluczone, że taką właśnie przyszłość szykuje Epic Games dla gry Fortnite. W sieci pojawiły się bowiem informacje sugerujące powstanie nowego serwisu subskrypcyjnego o nazwie Monthly Crew Pack. Epic Games rozesłał bowiem do części fanów gry ankietę, za pomocą której bada ich reakcję na taki pomysł.

W ramach subskrypcji, gracz nie tylko otrzyma Batttle Pass, ale też nowe stroje. Dodatkowo każdego miesiąca na jego konto wpadnie 1000 monet wirtualnej waluty. Na razie wygląda to ciekawie, ale zapewne zastanawiacie się ile to wszystko będzie kosztowało. I tu pojawia się spory zgrzyt, gdyż według ankiety wysokość abonamentu mogłaby wynieść aż 15,99 dolarów miesięcznie. To zdecydowanie drożej niż kosztują konkurencyjne gry i taka kwota raczej nie przyciągnie graczy.

Oczywiście musimy pamiętać, że jest to tylko ankieta, którą Epic Games bada reakcję graczy. Nie musi to więc być ostateczna wysokość abonamentu i może być on niższy. Sam pomysł również nie jest przesądzony, gdyż jego wprowadzenie zależy od liczby osób, które chciałyby opłacać subskrypcję.

Fortnite

Źródło

You may also like...