Leica Q2 Monochrom – monochromatyczny kompakt z 47 megapikselami

Niemiecka Leica zaprezentowała kolejny aparat dla fanów fotografowania. Model Leica Q2 Monochrom potrafi jednak wykonywać zdjęcia tylko czarno-białe.

Wprawdzie w ostatnich latach aparaty fotograficzne znacznie straciły na popularności, a ich sprzedaż mocno spadła, to niektóre firmy nadal nieźle sobie na tym rynku radzą. Jedną z nich jest Leica, której aparaty niezmiennie cieszą się dużą popularnością ze strony wymagających i majętnych fotografów.

Niemiecki producent zapowiedział właśnie najnowszy model Leica Q2 Monochrom, który zainteresuje fanów klasycznej fotografii. Sprzęt wykonuje bowiem wyłącznie monochromatyczne zdjęcia. Firma zrezygnowała bowiem z instalowania w nim standardowego kolorowego sensora, zastępując go specjalnie opracowaną 47,3 MP monochromatyczną wersją. Aparat dysonuje także obiektywem Leica Summilux 28 mm f/1.7 ASPH z przysłoną f/1.7.

Leica Q2 Monochrom

Posiadacz tego aparatu nie musi się martwić utratą danych podczas zapisywania zdjęcia. Sprzęt równocześnie zapisuje przycięty obraz w formacie JPEG, jak również pełną ramkę pliku RAW DNG. Aparat umożliwia także ręczne lub automatyczne ustawianie ostrości oraz posiada tryb makro pozwalający fotografować obiekty z odległości 17 cm.

Leica Q2 Monochrom

Leica oferuje też czułość ISO na poziomie 100 000 i to zarówno dla zdjęć, jak i filmów 4K, które mogą być nagrywane z prędkością 24 kl/s lub 30 kl/s. Jeśli nie potrzebujemy wideo w tak wysokiej jakości, możemy je nagrać w Full HD z prędkością nawet 120 kl/s. Plusem jest też szybki autofokus, który wyostrza obraz w czasie 0,15 s. Można również wykonywać zdjęcia seryjne z prędkością 10 kl/s.

Fotografowanie ułatwia 3,68 MP wizjer OLED, natomiast do obsługi funkcji aparatu służy dotykowy wyświetlacz. Umożliwia poruszanie się po menu oraz ustawienia parametrów zdjęcia.

Leica Q2 Monochrom

Oczywiście producent zadbał również o łatwe przenoszenie zdjęć i filmów do smartfona lub komputera. Sprzęt wyposażono bowiem w Bluetooth oraz WiFi. Możliwe jest również zdalne sterowanie aparatem z poziomu smartfona lub tabletu.

Leica Q2 Monochrom kosztuje 4995 dolarów.

Źródło

You may also like...