Smartwatche Garmina mogą teraz monitorować ciążę

Garmin wyposażył swe smartwatche w nową funkcję adresowaną do kobiet. Opcja o nazwie Connect umożliwia monitorowanie ciąży, poprzez rejestrowanie różnych parametrów.

Jeszcze do niedawna smartwatche traktowano głównie jako zabawki, które nie oferują żadnej istotnej funkcjonalności. To się jednak powoli zmienia, gdyż urządzenia te posiadają coraz więcej możliwości w zakresie monitorowania pracy naszego organizmu.

Takie urządzenia jak Apple Watch potrafią wykonać EKG oraz monitorować sen, a jeszcze więcej w tej materii potrafi sprzęt firmy Garmin.

Producent właśnie udostępnił swym zegarkom nową funkcję o nazwie Connect, której zadaniem jest monitorowanie ciąży. Aplikacja pozwala monitorować plus, poziom cukru we krwi, a nawet ruchy dziecka, alarmując w przypadku pojawienia się jakichś problemów. Funkcja posiada też możliwość wstrzymania śledzenia aktywności fizycznej związanej z ćwiczeniami, aby nie rejestrować błędnych danych spowodowanych normalnym ruchem.

Aplikacja nie tylko monitoruje pracę organizmu, ale też dostarcza też przypomnienia przydatne w czasie ciąży, takie jak ćwiczenia Kegla. Zapewnia również dostęp do materiałów edukacyjnych, w tym zalecenia dotyczące przyrostu masy ciała oraz treści związane z dietą i ćwiczeniami dostosowanymi do ciąży.

Nowa funkcja jest już dostępna dla użytkowników smartwatchy Garmin i można ją aktywować w opcjach zegarka.

smartwatche

Źródło

You may also like...