Fortnite trafi na Androida już latem

Wielu graczy wyjeżdżając na wakacje, nie będzie musiało robić sobie przerwy od ulubionej gry Fortnite. Epic Games potwierdziło bowiem, że popularna produkcja, w wersji na Androida pojawi się w sprzedaży już tego lata.

Fortnite na razie ukazało się tylko na platformę iOS, więc mogą się nią bawić jedynie użytkownicy iPhone’ów. Posiadacze sprzętu z Androidem mogą czuć się nieco poszkodowani, ale na szczęście oni również dostaną niebawem tę popularną strzelankę.

Epic Games potwierdziło na oficjalnej stronie gry, że premiera nowej wersji odbędzie się już tego lata. To dobra wiadomość dla milionów posiadaczy smartfonów i tabletów, którzy dotychczas mogli jedynie z zazdrością patrzyć na swych kolegów posiadających sprzęt Apple. Na razie producent nie zdradził żadnych dodatkowych informacji na temat gry, ale zapewnił, że ma ich do przekazania całkiem sporo i zrobi to już niebawem.

Epic obiecuje również, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy mobilną wersję czeka wiele usprawnień. Będą one dotyczyć m.in., międzyplatformowego czata głosowego, a także zmniejszenia pliku instalacyjnego oraz rozmiarów aktualizacji. Zostanie dopracowana również wydajność gry, a także pojawi się nowy tryb oszczędzania baterii, który pozwoli zmniejszyć zużycie energii kosztem jakości wyświetlanej grafiki.

Epic zapowiedział również eliminację największego problemu tej gry, dotyczącego stabilności jej działania. Firma pracuje obecnie nad aktualizacją, która wyeliminuje zawieszanie się gry.

Fortnite

Źródło: Epicgames.com

You may also like...