Ekranowy czytnik odcisków także w Xiaomi Mi 8

Vivo wkrótce przestanie być jedyną firmą posiadającą smartfona z czytnikiem odcisków zintegrowanym z wyświetlaczem. Kolejnym modelem wyposażonym w tę technologię będzie zapewne Xiaomi Mi 8.

Wprawdzie Samsung oraz Apple już od jakiegoś czasu pracują nad pomysłem zintegrowania czytnika odcisków palców z wyświetlaczem, to zostają na tym polu w tyle za chińskimi rywalami. Taką technologię zaimplementował już do swego sprzętu Vivo, a kolejną firmą będzie Xiaomi.

Najnowsze doniesienia z Weibo sugerują, że Xiaomi Mi 8 może być kolejnym smartfonem, który dostanie taki czytnik. Zamieszczono tam bowiem wideo prezentujące nowy model, który jest odblokowany za pomocą przyłożenia palca do wyświetlacza. Wideo nie pokazuje wprawdzie interfejsu użytkownika, ale widać wyraźnie, że sprzęt posiada taki właśnie system autoryzacji użytkownika.

Nowy smartfon chińskiego koncernu ma być następcą modelu Mi 6 (producent przeskoczył numerację). Jego specyfikacja techniczna nie jest jeszcze znana. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że otrzyma system odblokowania bazujący na technologii rozpoznawania twarzy znanej z iPhone’a X. Przecieki wspominają też o obecności Snapdragona 845, 8 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Zasilać go będzie natomiast 4000 mAh bateria z systemem bezprzewodowego ładowania.

Oficjalna prezentacja Xiaomi Mi 8 odbędzie się pod koniec bieżącego miesiąca i wówczas poznamy wszystkie szczegóły techniczne tego modelu.

Xiaomi Mi 8

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...