Fortnite World Cup 2020 odwołany

Epic Games z powodu pandemii odwołało imprezę Fortnite World Cup 2020. Producent zapewnił, że zrekompensuje to graczom poprzez więcej wydarzeń online.

Fortnite jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych gier sieciowych na rynku, jednak związane z nią wydarzenia nie ograniczają się tylko do cyfrowego świata. Epic Games organizował bowiem także sporo fizycznych eventów, na których fani mogli osobiście oglądać zmagania najlepszych zawodników sceny e-sportu. Niestety w tym roku pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany producenta i zmusiła do wprowadzenia zmian w kalendarzu imprez.

Największą i najmniej przyjemną zmianą jest odwołanie wydarzenia o nazwie Fortnite World Cup 2020. Pod tą nazwą kryją się organizowane co roku zawody e-sportowe, w których biorą udział najlepsi gracze z całego świata. Walczą oni ze sobą nie tylko o tytuł mistrza, ale też niemałą gotówkę. W zeszłym roku ich pula nagród wynosiła bowiem 30 mln dolarów. Natomiast zwycięzcy turnieju w jednej z kategorii wrócili do domu z milionem dolarów.

Epic zaznacza, że nie ma pojęcia kiedy uda się zorganizować kolejne zawody z osobistym udziałem zawodników. Liczy jednak na to, że w przyszłym roku sytuacja ulegnie znaczącej poprawie. Być może wtedy uda się zorganizować kolejną edycję pucharu, na którą czekają gracze.

Twórcy zapewniają jednak, że aby zrekompensować fanom brak imprezy, przygotują więcej wydarzeń online. Wśród nich odbędą się takie eventy jak FNCS, Cash Cups, Champion Series itp. Dodatkowo planują też wiele innych atrakcji, podobnych do niedawnego koncertu Travisa Scotta.

Fortnite

Źródło

You may also like...