Koniec domowego warzenia piwa z PicoBrew? Firma ma nowego właściciela

Startup PicoBrew oferujący zestawy do domowego warzenia piwa, prawdopodobnie zakończy działalność. Pojawiły się bowiem doniesienia o bankructwie.

Wielu osobom nie smakuje piwo oferowane w sklepach, pochodzące z masowej produkcji, zaś piwo kraftowe jest nie tylko drogie, ale też trudno dostępne. Rozwiązaniem ich problemów był startup PicoBrew, który kilka lat temu pojawił się na rynku.

Firma produkowała przystępne cenowo i łatwe w obsłudze zestawy do domowego warzenia piwa. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom, każdy z nas mógł samodzielnie produkować złocisty trunek. Za sprawą mody na domową produkcję piwa, firmie udawało się przez dłuższy czas utrzymywać na rynku, ale wygląda na to, że dobre czasy właśnie się skończyły. Od pewnego czasu pojawiały się bowiem doniesienia o bankructwie startupa i wystawieniu firmy na sprzedaż. Ostatnie doniesienia wspominają o finalizacji sprzedaży, ale losy firmy na te chwilę są nieznane.

Zawirowania wokół startupu mogą wpłynąć na sytuację obecnych właścicieli oferowanego przez niego sprzętu. Nie wiadomo bowiem co dalej ze wsparciem technicznym oraz serwisem urządzeń. Serwis na razie jeszcze działa, ale nie wiadomo jak długo to potrwa. Niewykluczone, że aplikacje obsługujące warzelnie będą nadal dostępne, ale to tylko domysły, gdyż nie ma żadnych oficjalnych komunikatów.

Sytuacja firmy może jednak nie być najlepsza. Jak donoszą raporty, nowy właściciel pozbywa się bowiem części operacyjnej przedsiębiorstwa. W takim wypadku może jedynie licencjonować patenty firmy innym firmom i sam nie będzie kontynuował działalności.

zestawy do domowego warzenia piwa

Źródło

You may also like...