iPhone odzyska przycisk Home? Tego chce Donald Trump

Donald Trump uważa, że brak przycisku Home w smartfonach iPhone nie poprawia wygody obsługi. Zasugerował więc szefowi koncernu, że to lepsze rozwiązanie.

Jakiś czas temu iPhone utracił przycisk Home, ułatwiający obsługę telefonów spod znaku nadgryzionego jabłka. Dodatkowo znajdował się w nim czytnik odcisków palców, umożliwiający odblokowanie telefonu oraz autoryzację płatności. Producent uznał, że ten element jest już przestarzały i zastąpienie go gestami znacznie podniesie komfort obsługi sprzętu. Koncern przy okazji zlikwidował też technologię Touch ID, zastępując ją nowocześniejszym rozwiązaniem Face ID.

Nie wszystkim jednak taka zmiana przypadła do gustu. Donald Trump, który niedawno przesiadł się na najnowszy iPhone uważa, że nie jest to dobry pomysł, gdyż utrudnia mu korzystanie z telefonu. Swą opinię wyraził na Twitterze, kierując ją do szefa Apple Tima Cooka.

Oczywiście nie oznacza to, że dyrektor generalny firmy z Cupertino na życzenie prezydenta Stanów Zjednoczonych przywróci porzuconą technologię. Od pewnego czasu mówi się jednak, że producent może wprowadzić do użytku nowocześniejszą wersję systemu Touch ID. Firma chce bowiem wbudować czytnik biometryczny bezpośrednio w wyświetlacz, tak jak zrobiło to wielu producentów sprzętu z Androidem. Nie można więc wykluczyć, że zdecyduje się zintegrować ją z wirtualnym przyciskiem Home.

iPhone

Źródło

You may also like...