Sensor Xiaomi zautomatyzuje domowe oświetlenie oraz inne urządzenia

Xiaomi wprowadza do sprzedaży nowy sensor, który pozwoli zautomatyzować domowe oświetlenie. Urządzenie potrafi wykryć zbliżającą się osobę i wykonać określone zadanie.

Nowoczesne rozwiązania z kategorii inteligentnego domu potrafią ułatwić nam codzienne życie na wiele różnych sposobów. Szczególnie popularne są systemy inteligentnego oświetlenia, których częścią są żarówki Philips Hue, dostępne w cenie od 598 za zestaw startowy. Pakiet składa się z trzech żarówek oraz mostka umożliwiającego zdalne sterowanie oświetleniem.

Zdalnie sterowane żarówki są z pewnością bardzo użyteczne, jednakże do musimy sterować nimi ręcznie, za pomocą bezprzewodowych włączników lub smartfona. Istnieją jednak wygodniejsze rozwiązania, takie jak nowy czujnik Aqara Human Presence Sensor FP1 opracowany przez Xiaomi.

Produkt wyposażono w nową generację czujnika radarowego wykorzystującego milimetrowe fale, który rejestruje obecność człowieka w pomieszczeniu. Czujnik wykorzystuje pasmo 60 Hz, które pozwala pozycjonować obiekty w przestrzeni oraz wykrywać zbliżającą się osobę. Zakres monitorowania obejmuje 120 stopni w poziomie i działa na odległość 5 m.

Pozwala to sterować oświetleniem w naszym domu, włączając je automatycznie po tym jak czujnik wykryje obecność domownika. To idealne rozwiązanie np., do toalety, którą często odwiedzamy także nocą. Nie musimy wówczas szukać włącznika, gdyż światło zapali się automatycznie i zgaśnie, gdy już już wrócimy do łóżka.

Sensor Aqara Human Presence Sensor FP1 nie musi jednak ograniczać się wyłącznie do sterowania oświetleniem. Współpracuje bowiem z aplikacją Apple HomeKit, a więc można go sparować z całym domem, więc może pełnić różne funkcje, np., kontrolując ogrzewanie, systemy alarmowe itp.

Czujnik Xiaomi dostępny jest aktualnie w Chinach i kosztuje w przeliczeniu około 250 zł.

Xiaomi

Źródło

You may also like...