Fox Sports pokazał wirtualną lożę kibica

Kanał Fox Sports coraz aktywniej korzysta z technologii VR. Najnowszym pomysłem stacji jest wirtualna loża kibica, wyposażona w duży telewizor.

Każdy kibic wie, że zmagania sportowe najlepiej ogląda się na dużym ekranie. Niestety nie każdy ma odpowiedni budżet i warunki mieszkaniowe, by sprawić sobie telewizor o przekątnej 60 czy 70-cali.

Z pomocą przychodzi nam jednak technologia rzeczywistości wirtualnej, czyli typowe gogle VR, takie jak Samsung Gear VR. Nadawcy telewizyjni tworzą specjalne, wirtualne pomieszczenia z dużymi ekranami, do których przenosimy się po założeniu na głowę takich gogli. Możemy wówczas oglądać zmagania sportowców na ekranach o przekątnej nawet kilku metrów.

W takich technologia przoduje sieć Fox Sports, która w ten sposób oferowała m.in., transmisję z tegorocznego Super Bowl 51. Teraz zbliżają się mistrzostwa piłkarskie CONCACAF Gold Cup, więc nadawca przygotował specjalną, wirtualną lożę kibica.

Loża wygląda tak jak na poniższym obrazku, a oprócz dużego ekranu oferuje nam szereg dodatkowych funkcji. Akcję na boisku można będzie można oglądać z różnych kątów, pojawią się także materiały wideo rejestrowane w 360 stopniach oraz powtórki najciekawszych sytuacji.

Wirtualna loża kibica będzie dostępna tylko dla użytkowników Facebooka. Pierwszy mecz odbędzie się już 8 lipca, a rozegrają go reprezentacje USA i Panamy.

Fox Sports

Źródło: Engadget.com

You may also like...